Jacek Tyburski

BRODNICA inspired

Będzie przebudowa krajówki – inwestycja podpisana!

obwodnica 1 obwodnica 2 obwodnica 3

Warszawa 13 kwietnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Wraz z panią Marzenną Drab, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Pełnomocnik Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Kujawsko – Pomorskim, uczestniczę w podpisywaniu przez pana Jerzego Szmita Podsekretarza Stanu, Programu Inwestycji! TAK !

Rozbudowa drogi krajowej nr 15 na odcinku Tywola – Brodnica – Tama Brodzka rozpocznie się już w tym roku, a zakończy w roku 2019. Szacunkowy łączny koszt inwestycji to bagatela ponad 34 mln zł – jedna z większych inwestycji tego typu w kraju.

Oponenci rządu i PiS będą pewnie rozczarowani, że oto jednak nie ziściły się kolejny raz czarne scenariusze dla powiatu, ba nawet kraju. Szpital działa i działać będzie, drogę zmodernizują, stąd jedyną rzeczą godną zainteresowania może być „obrona“ demokracji… w wydaniu „naszym“, „uzgodnionym“ z „elitami Europy”…. Cóż! Pozostaje się cieszyć, że o nas w powiecie brodnickim, mimo wszędobylskiej polityki we władzach samorządowych Dobra Zmiana pamięta. Inwestycja tutaj i dzisiaj nie jest dobrem wybranej grupy społecznej, egalitarnej garstki mędrców i załatwiaczy. To sprawa nas wszystkich i dumny jestem, że mogę przy tym fakcie być i o nim dzisiaj pisać.

Na miejsce jednego niezastąpionego zwykle pojawia się kolejnych dwóch niezastąpionych. Jak widać życzliwość i starania nie mają partii. One są w ludziach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *