Jacek Tyburski

BRODNICA inspired

Polska dla Świata !

ŚDMŚwiatowe Dni Młodzieży zakończyły się, Papież tak, jak przyleciał, tak do Rzymu odleciał. Od tygodni były obawy, jak to kościelne świętowanie młodych przebiegnie i czym się zakończy? W miarę możliwości podglądałem wydarzenia z Papieżem w roli głównej i raczej z rozczarowaniem spoglądałem na krakowskie deszczowe niebo. Nad radosnymi sercami uczestników wciąż wisiały ciężkie chmury, niczym obawa przed możliwością zamachu bądź tego, że jednak coś się nie uda, że jak zwykle u Polaków coś się spieprzyć…

Tymczasem serce urosło szczególnie po niedzielnych uroczystościach, gdzie w słońcu stało miliony ludzi modlących się, śpiewających i radosnych! A cóż to była za muzyka!!! Wspaniała aranżacja ołtarza, kapitalna organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia!!! Z miejsca telewidza wszystko wyglądało naprawdę imponująco, dopracowane w szczegółach, budzący mój wielki szacunek i podziw. Na twarzy pojawiało się na przemian wzruszenie i radość, że potrafiliśmy, my Polacy, zorganizować światu te kilka dni. Dzisiaj, po raz kolejny zresztą, jestem dumny, że to wszystko się udało. Jestem szczęśliwy, że choć przez tą chwilę w mediach zagościło nieco więcej słońca i jedności.

Spoglądając na samolot z Franciszkiem żałowałem, że już nie jestem młodzieżą i nie wypadało się wpychać na młodych ludzi święto. Ten czas moje pokolenie miało za Jana Pawła II i wszyscy pamiętamy nasze gorące, młode serca z tamtych lat. Niech tego dzisiaj posmakuje pokolenie internetu i smartfonów. Niech na nowo nawiąże połączenie z Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *